warsztat blacharsko lakierniczy Kraków

Jaka powłoka na lakier samochodu jest najlepsza?

Jaka powłoka na lakier samochodu jest najlepsza?

lip 24, 2022

Czy myślisz o pokryciu swojego samochodu powłoką ceramiczną w car detailing? Czy twierdzenia, że ​​chroni lakier Twojego samochodu są prawdziwe? Czy jest lepszy od wosku? Czy to zasługuje na koszt? W tym artykule wyjaśniono podstawy powłoki ceramicznej w samochodach. Omówiono, co to jest, jego zalety i wady oraz porównanie z woskowaniem i innymi opcjami.

Powłoka na lakier – czym dokładnie jest powłoka ceramiczna?

Aby chronić lakier przed zewnętrznymi uszkodzeniami, profesjonalna powłoka ceramiczna to chemiczny polimer nakładany na zewnątrz pojazdu. Jest zwykle nakładany ręcznie, mieszając się z lakierem samochodu, aby dodać kolejną wodoodporną barierę. Oryginalne malowanie na samochodzie jest nadal nienaruszone z powodu interakcji chemicznej i powstania nowej warstwy.

W rzeczywistości woskowanie jest substytutem powłoki ceramicznej. Głównym celem jest uniknięcie osadzania się brudu, brudu i plam na lakierze i uszkodzenia lakieru bezbarwnego. Powłoka ceramiczna, znana również jako powłoka 9H Nano Ceramic (o twardości powłoki decyduje pH), jest rozwiązaniem półtrwałym, ponieważ nie ulega zniszczeniu w obecności typowych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy zimno.

Zalety i zalety powłoki ceramicznej to:

  • Ochrona przed promieniowaniem UV

Zniszczenia, jakie szkodliwe promienie UV mogą spowodować w lakierze Twojego samochodu, to coś, co możesz tylko pojąć. Farba Twojego samochodu będzie chroniona przed utlenianiem przez powłokę ceramiczną, zapobiegając blaknięciu i matowieniu. Jeśli twój samochód jest zaparkowany na zewnątrz, jest to kluczowe.

  • Odporność na plamy chemiczne

Innym potencjalnym problemem dla Twojego samochodu są plamy chemiczne spowodowane przez kwaśne zanieczyszczenia powietrza. Zanieczyszczenia te nie przywierają do farby dzięki powłoce.

  • Właściwości hydrofobowe; proste do czyszczenia

Mycie samochodu może być kłopotliwe, jeśli chodzi o woskowanie i inne detale. Nie trzeba obawiać się, że powłoka ściera się z powodu powłoki ceramicznej. Powłoka ceramiczna odpycha wodę, jednocześnie przylegając do lakieru na samochodzie. W związku z tym cały brud na bazie wody będzie ściekał po powierzchni i ostatecznie zsunął się. Możesz mieć czysty, lśniący samochód z krótkim myciem strumieniem i pianą śnieżną.

  • Znakomity połysk i wykończenie

Osoby poszukujące najjaśniejszego połysku mogą rozważyć zastosowanie powłoki ceramicznej. Dzięki temu Twój samochód nabierze bogatego połysku, podkreślając najwspanialsze cechy oryginalnego lakieru.

Czy warto stosować powłokę ceramiczną przy detalowaniu samochodu?

Tak! Powłoka ceramiczna ma wiele zalet, które ostatecznie podniosą wartość Twojego samochodu. Dzięki temu czyszczenie i utrzymanie Twojej dumy i radości będzie łatwiejsze. W rezultacie bardziej prawdopodobne jest, że będziesz cieszyć się jazdą i przebywaniem w samochodzie, niż zastanawiasz się, jak go zabezpieczyć. Powłoka ceramiczna nie zapewnia pełnej odpowiedzi na wszystkie Twoje problemy związane z lakierowaniem. Nie ma na rynku ani jednego produktu, który zapewniłby całkowitą ochronę Twojego samochodu. Jednak obecnie jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie ochrony lakieru w samochodach jest powłoka ceramiczna.