warsztat blacharsko lakierniczy Kraków

Wszystko co powinien wiedzieć mechanik

Wszystko co powinien wiedzieć mechanik

cze 26, 2021

Najlepsze kompresory

Czas płynie nieubłaganie, a więc i otaczające nas rzeczy ulegają wyniszczaniu względem ich używania. Tak jest również w przypadku kompresora. Kompresor do warsztatu samochodowego powinien być przede wszystkim wydajny, to znaczy powinien mieć dużą pojemność powietrza. Na rynku jest wiele kompresorów, więc i wybór będzie trudny. Najlepszym uznaniem cieszą się kompresory tłokowe, są wydajniejsze niż kompresory śrubowe, których główną zaletą jest ciągłość pracy. Jednak mimo to nie cieszą się popularnością.

Kabinowy filtr

Należy dbać o to aby filtr kabinowy był wymieniany przynajmniej raz w roku. Najlepszym momentem na zamontowanie nowego filtra jest zazwyczaj początek wiosny. Dlatego jest to najlepszy moment, ponieważ wtedy przyroda budzi się do życia, drzewa i kwiaty zaczynają kwitnąć tym samym oddając do powietrza różnego rodzaju pyłki, których byśmy nie chcieli aby latały gdzieś w naszym samochodzie. W sklepach dostępne są trzy rodzaje filtrów, a mianowicie zwykłe, węglowe oraz anty-smogowe, każde z nich są dobre i godne zakupu.

Bezpieczeństwo a chiptuning

Tak nazywany jest proces elektronicznej zmiany ustawień sterowników samochodu, mający na celu zwiększenie jego mocy. Jest to zabieg drogi oraz całkiem bezpieczny, jeżeli oczywiście wykona go fachowiec. Najlepiej dokonać chiptuning‘u w przeznaczonych do tego zakładach, wyposażonych w specjalne narzędzia, które udostępnią nam całą bazę informacji o naszym samochodzie pod kątem zwiększenia mocy silnika.

Części do samochodów

Wszystko jest uwarunkowane modelem i marką naszego samochodu. Jeżeli samochód jest na przykład z ubiegłego roku to normalną rzeczą jest, że części do niego mogą kosztować fortunę. Przecież technologia się zmienia z roku na rok, a więc inny sprzęt będzie potrzebny do 20 letniego samochodu niż do samochodu który ma zaledwie rok. Części samochodowe także muszą być na najwyższym poziomie jakości zapewniając nam bezawaryjne podróże przez długi czas.

Normalia warsztatowe

Są to wszelkie niewielkie, wręcz drobne elementy bez których nawet najmniejsza naprawa nie miała by sensu. Dla przykładu mogą to być różnego rodzaju sprężynki, pierścienie uszczelniające typu o-ring, przelotki gumowe czy sprężyste kołki Normalia są niezbędne w każdym warsztacie samochodowym. Muszą być na okrągło uzupełniane w warsztatowych szafkach, każdego dnia schodzą w dziesiątkach sztuk. Ich główną zaletą jest cena, ponieważ za tak drobne choć bardzo ważne elementy nie musimy wydawać fortuny.