warsztat blacharsko lakierniczy Kraków

Samochód dla początkującego kierowcy

Samochód dla początkującego kierowcy

wrz 2, 2020

Świeżo upieczeni kierowcy często stoją przed dylematem, jakie auto wybrać jako swój pierwszy samochód. W segmencie cenowym do 10 tysięcy złotych można znaleźć kilka modeli godnych polecenia młodym kierowcom. Jednak planujemy zakup auta, warto część zaplanowanego budżetu pozostawić na naprawę, wymianę części. W aucie używanym zawsze coś jest do wymiany, a wymiany akumulatora lub ogumienia na pewno nie unikniemy. Jeśli nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie motoryzacji, nie znamy się na mechanice pojazdowej, dobrym pomysłem przed zakupem auta jest udanie się do stacji kontroli pojazdów, gdzie specjaliści ocenią stan techniczny pojazdu. Ważne, aby pierwsze auto było proste w budowie, co zapewni dostęp do wielu tańszych zmienników oryginalnych części. Użytkowanie auta wiążę się nie tylko z zakupem paliwa, awarią, musimy opłacać jeszcze obowiązkowe składki OC. Młodzi kierowcy niestety nie mogą liczyć na żadne zniżki, ale możemy zostać współwłaścicielem auta z kimś, kto już ma doświadczenie jako kierowca.

VW Golf III 2.0 zaliczał się do grona ulubionych auto Polaków. Można znaleźć różne modele w zależności od nadwozia i silnika. Często wybierane są modele w wersji 3d mające mocny motor. Dla świeżo upieczonych kierowców dobrym wyborem będzie auto z silnikiem benzynowym 2.0/115 KM, może również dobrze współpracować z instalacją LPG. Zamiast kupując oryginalne części VW wybierzmy tańsze zamienniki.

Toyota Corolla

Kolejną propozycją dla nowych kierowców jest Toyota Corolla 1.6, trwałe i nieskomplikowane auto. Usterki, które pojawiają się najczęściej, mogą wynikać ze złej eksploatacji. Dużą wadą tych marek korozja nadkola. Polecana jest wersja z silnikiem 1.6/ 110 Km.

Ford focus

W cenie do 6 tysięcy złotych możemy kupić trzydrzwiowego Forda Focus 1.6. Zaletą tego modelu auta z gamy Forda są niskie koszty obsługi technicznej, tanie zamienniki oryginalnych części. Ford focus 1.6/100 km gwarantuje pewne zachowania na drodze, jednak nie możemy liczyć na ponadprzeciętne osiągi. Zapewnia przyzwoite spalanie średnio 7-8 l na 100 km.

Fiat Grande Punto

Propozycją na dobre auto dla początkującego kierowcy jest fiat Grande Punto. W budżecie 10000 złotych możemy znaleźć roczniki aut z 2008 roku. Modele te wyposażone są w silnik 1.2/65 KM. Silnik ma prostą budowę, przez co można zamontować instalację LPG. Auto posiada duży bagażnik, wygodne wnętrze. W podstawowej wersji auto posiada bogate wyposażenie m.in. cztery poduszki powietrzne, elektryczne szyby, klimatyzacje.

Skoda

Skoda fabia to idealne rozwiązanie dla osób, które przemieszczają się po mieście.
Skoda fabia I jest niewielkich rozmiarów, przez co nie ma problemów z zaparkowaniem w mieście. Jeśli będzie to nasze pierwsze auto wybrać model z wersją silnika 1.4/75 KM, aby oszczędzić na składkach OC.

Suzuki

Kolejną propozycją na zakup pierwszego auta jest auto Suzuki Swift.Jest ono niewielkich gabarytów, tanie w utrzymaniu, brak występowania poważnych usterek. W sklepach internetowych możemy znaleźć oryginalne części Suzuki lub ich zamiennik w przystępnych cenach. Jazda tym modelem aut nie należy do szczególnie komfortowych, ale można się nauczyć dobrze radzić sobie za kierownicą.
Ekonomicznym autem dla młodego kierowcy może być Nissan Almera, który ma bardzo dobry silnik SR20DE. Możemy w kwocie do 7 tysięcy złotych kupić model w dobrej kondycji technicznej. W zależności od wyboru marki i modelu auta spotykamy się z różnymi cenami ubezpieczenia OC. Dlatego młodzi kierowcy powinni decydować się na zakup aut z mniejszym silnikiem mniej prestiżowych marek.